Loading

Takviminize araç bakımını ekleme zamanı

  • Anasayfa
  • Blog
  • Takviminize araç bakımını ekleme zamanı

Takviminize araç bakımını ekleme zamanı

Araç Motor Ayarı

Kilometre sayacı her zaman karşımızda fakat ne sıklıkla kontrol ediyor ve not alıyoruz? Çoğu üretici, her 10.000 km'de bir motor ayarlaması önerir. Arabanızın motor ayarlama zamanı geldi mi?

Motor Yağı değişimi

Motor arızalarını başınıza dert olmadan engellemenin en önemli etkenlerinden birisi de motor yağı değişimini vaktinde yapmak. Araç modelinize göre farklılık gösterebilir fakat 10.000 km'de bir yağ değişimini yaparak motorun sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fren Balatası Değişimi

Herhangi bir gıcırtı, sarsıntı veya performans kaybı yaşarsanız, fren balatalarını değiştirmeniz gerekebilir. Kullandığınız markaya göre değişiklik gösterebilir ama fren balataları 60.000 km'ye kadar dayanabilir. Ancak bir şeyin ters gittiğini hissettiğiniz anda aracınızı servise götürmekte fayda var.

Araç Lastiği Değişimi

Lastiklerin tamamının aşınmasını beklemeyin. Aşınmış lastikler son derece tehlikelidir. Lastikler, nasıl sürdüğüne ve sürdüğünüz yol yüzeylerine bağlı olarak yaklaşık 80.000 km dayanabilir.

Araç Akü Değişimi

Akünüzün azaldığını nasıl anlarsınız? Bunu anlayamayabilirsiniz, ancak arabanızı düzenli olarak servise götürdüğünüzde bunun kontrolü yapılacaktır. Genel olarak akülerin her 5-7 yılda bir değiştirilmesi gerekir.


Otomobilinizde şüphe duyduğunuz farklı bir durum var ise her zaman CarrinGO Servis'lerini ziyaret edip uzman tavsiyesi alabilirsiniz.
“Özel Hizmet, Güvende Hisset”

Carringo Servis

İletişim

0850 360 07 05

info@carringoservis.com

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Türeli Batı Park AVM No: 354/C11, İstanbul Yolu, 06370 Yenimahalle/Ankara