Araçlarda göçük düzeltmek için 5 öneri - Carringo Servis
Loading

“Özel Hizmet, Güvende Hisset”

cropped carringo mavi turuncuyeni

"Özel Hizmet, Güvende Hisset"

İletişim

+90(850) 360 07 05

[email protected]

Söğütözü Mah. 2177.Cad. Via Twins Plaza 10-B / 64 Çankaya/ Ankara

Blog Detayları

Araçlarda göçük düzeltmek için 5 öneri

Pek çok sebepten oluşabilecek ve oldukça can sıkıcı bir durum olan küçük ezik ve göçükleri aracınızın orjinalliğini bozmadan çözmeniz mümkün. Peki araçlarda göçük nasıl düzeltilir? İşte araçlarda göçük düzeltmek için 5 öneri.

SICAK SU VE LAVABO POMPASI YARDIMI İLE GÖÇÜK DÜZELTME

Sıcak su ve lavabo pompası kullanarak araçlarda oluşan ufak göçükleri düzeltmek mümkündür. Öncelikle sıcak suyu aracınızdaki gözük oluşan bölgeye dökün. Sıcak suyu döktükten sonra vakit kaybetmeden lavabo pompası ile gözük olan bölgeyi çekin. Ufak göçüklerde bu yöntem gerçekten işe yaramaktadır. Büyük olan göçükler için ise ilave uygulamalar gerekebilir. Göçük biraz daha büyük ise aracın iç kısmından baskı uygulayabilirsiniz.

FÖN MAKİNESİ İLE GÖÇÜK DÜZELTME

Ufak göçükleri fön makinesiyle de kolayca düzeltebilirsiniz. Öncelikle göçük olan bölgeyi fön makinesiyle iyice ısıtın. Sonra ise göçük olan bölgeyi sıcak suyla yıkayarak arabanın iç kısmından baskı uygulayın. Göçüğün boyutu çok değil ise taponun eski haline geldiğini göreceksiniz.

VAKUM ALETLERİ İLE GÖZÜK DÜZELTME

Araçlarda oluşan göçükleri düzeltebileceğiniz bi diğer yöntem ise vakum aletleridir. İnternetten veya oto ürünleri satan yerlerden temin edebileceğiniz vakum aletini göçüğün üstüne koyun. Lavabo pompasında olduğu gibi vakum aletiyle göçük olan bölgeyi vakumlayın. Küçük çaplı göçüklerde bu yöntem de oldukça etkili olmaktadır.

SICAK HAVA TABANCI İLE GÖÇÜK DÜZELTME

Bir diğer yöntem ise sıcak hava tabancı ile gözük düzeltme yöntemidir. Bu yöntem ile de servise gitmeden ufak göçükleri düzeltebilirsiniz. Fön makinesinde olduğu gibi sıcak hava tabancasıyla göçüğün olduğ bölgeyi ısıtarak tamponun esneklik kazanmasını sağlayın. Göçük olan bölge yeteri kadar ısındıktan sonra aracın iç kısmından baskı uygulayarak göçüğü düzeltebilirsiniz.

YUKARIDAKİ YÖNTEMLER FAYDA ETMİYOR İSE SERVİSE GÖTÜRÜN

Göçüğün boyutuna ve derinliğine göre bazen yukarıdaki yöntemler fayda sağlayamayabilir. Bu gibi durumlarda son çare olarak aracınızı servise götürmelisiniz. Oto servislerde bulunan aletlerle göçükler kolayca düzeltilecektir.