Egzoz – Carringo Servis
Loading

“Özel Hizmet, Güvende Hisset”

cropped carringo mavi turuncuyeni

"Özel Hizmet, Güvende Hisset"

İletişim

+90(850) 360 07 05

[email protected]

Söğütözü Mah. 2177.Cad. Via Twins Plaza 10-B / 64 Çankaya/ Ankara

eGZOZ HİZMETLERİ

Egzoz borusu, tüm egzoz sisteminin temel elemanıdır. Motordan tahliye edilmesi ihtiyaç duyulan hava, öncelikle egzoz manifold üzerinden geçer. Buradan bir egzoz borusu yardımıyla katalitik konvertör içine, şu demek oluyor ki bir diğer adıyla katalizöre gelir. Katalizör üzerinde filtreleyip temizlenen hava gene egzoz boruları vesilesiyle aracın arkasına kadar uzanır. Uç noktasında egzoz borusuna takılan egzoz susturucu uçları ile sistem sonlanır ve hava tahliye edilir.

Egzoz borusu paslanmaz çelikten imal edilir. İçinde gürültüyü azaltmak için izocam benzer biçimde bir malzemeyle kaplıdır ve bu malzemenin ortasında havanın ilerlediği başka bir boru daha bulunur.

Egzoz borusunda herhangi bir hasar olması durumunda egzoz sisteminde sorunlar ortaya çıkabilir. Egzoz borularında bir hasar ve yıpranma olduğunda öncelikle bunun tespiti yapılması gerekir. Egzoz sisteminin hangi kısmınde olduğu tespit edilen hasar durumuna göre motor durdurulup üzerinden yarım yada bir saat geçip egzoz sisteminin soğuduğundan emin olduktan sonrasında araç lifte kaldırılır. Eğer takılıysa takılı olduğu yerden, sökmek mümkün değilse hasarlı olan kısım bağlı olduğu yerden kesilerek çıkarılır ve yeni parça takmak mümkünse takılarak, değilse kaynak yapılarak değişiklik tamamlanır.